Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Kontakt

Provozovna:

U Černé věže 19
České Budějovice

Pro objednání volejte :

po-čt  7:30 - 8:00 hod

hojivedoteky@email.cz
tel: +420 777 700 950

pracovní doba :

Po - Čt
8:00 - 12:00; 13:00 - 17:00


Hojivé doteky


Dornova metoda a Breussova masáž


Je to jemná manuální technika, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy.


Dornova metoda

Je to jemná manuální technika, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Tato metoda má však zvláštní postavení, neboť se neužívá za účelem relaxace a péče o vlastní krásu, nýbrž jde o odborný masážní zákrok, který má pomoci s obtížemi s celým pohybovým aparátem. Základem je aktivní spolupráce klienta s terapeutem.

Příčinou nesprávně položených obratlů nemusí být pouze rozdílná délka končetin či výrony způsobené nehodami, ale je veřejným tajemstvím, že i nenáročné sezení u počítače či nevinné přehození nohy přes nohu může způsobit pohyby obratlů a kloubů, a tudíž následně i bolesti .

Na rozdíl od chiropraxe, která ošetřuje klouby víceméně násilně, neboť nevyužívá aktivitu samotného pacienta, Dornova metoda provádí nápravu obratlů a kloubů do původního stavu šetrně a zároveň dynamicky ve spolupráci s klientem jako součást přirozeného, volného pohybu. Nehrozí tak nebezpečí mikrotrhlin ve svalech, ani naštípnutí kosti, ani zablokování energetických drah v těle.

Pohybové obtíže mají zpravidla dlouhodobý charakter, proto ani za pomoci Dornovy metody nezmizí ze dne na den. Úspěšná procedura zvlášť těžkých případů obnáší až několikaměsíční pravidelné návštěvy zhruba jednou až dvakrát týdně.

Breussova masáž

Breussova masáž nese často přezdívku masáž meziobratlových plotének, neboť právě do těchto míst se ubírá většina masážních pohybů. Tato metoda je známa jako velmi jemná, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, kdy se do těchto míst intenzivně vtírá masážní třezalkový olej. Masáží a působením třezalkového oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje.

Breussova masáž a Dornova metoda ruku v ruce !

Breussova masáž a Dornova metoda k sobě mají hodně blízko, neboť se vzájemně doplňují a v takové kombinaci mají ideální účinek. Dornova metoda vidí člověka jako celek a právě tím a také aktivním zapojením samotné ošetřované osoby dokáže napravit fyzické tělo i psychické bloky. Ty často mají příčinu v posunutých obratlech a v neprůchodnosti páteřního kanálu, v takovém případě je ideální použít zase Breussovu masáž.

Spojením těchto dvou metod lze zcela lehce a bez rizik vyléčit mnohé problémy páteře. Není proto divu, že se často po aplikaci Dornovy metody pokračuje v příjemné a uvolňující Breussově masáži. Tato jemná, energetická a bezbolestná terapie doladí souhru těla a duše.